مطالب

«ان ویلسون شیف» روانشناسی است که معمولاً مراجعه کنندگان را به صحبت کردن با خود تشویق می کرد، زیرا این کار نه تنها به تقویت حافظه منجر می شود بلکه حس بهتری را هم به فرد منتقل می کند. به عنوان مثال او به کسانی که ناراحت و عصبانی بودند پیشنهاد می کرد تا با صدای بلند مسائلی که آنها را آزرده خاطر کرده بازگو کنند و با این کار حس عصبانیتشان به کلی خاموش می شد.

اطلاعات بیشتر

هرکسی ممکن است در زندگی خود طعم شکست را بچشد و از رسیدن به هدفش ناکام بماند. نمی‌توان ادعا کرد که افراد باهوش هرگز شکست نمی‌خورند، شاید انتظاری که از این گونه افراد داریم در مقایسه با افراد عادی بیشتر است. برای موفقیت در دنیای واقعی باهوش بودن شرط لازم است اما کافی نیست. گاهی اوقات افراد باهوش هم به علت غرور یا تصمیم‌گیری‌های نادرست و عجولانه خود ممکن است شکست را تجربه کنند یا حتی یک کسب و کار به نام و قدرتمند را به ورطه نابودی بکشانند.

اطلاعات بیشتر

ثروتمند بودن برای کمتر کسی کم اهمیت است، اکثر مردم دوست دارند که در رفاه زندگی کنند، اما خیلی‌ها رسیدن به ثروت را غیرممکن می‌دانند و به همین دلیل تلاشی در این جهت نمی‌کنند، در اینجا ما مواردی را بازگو می‌کنیم که شما را از مسیر ثروتمند شدن دور می‌کند.

اطلاعات بیشتر

اگر پای صحبت افرادی که نزدیک چهل‌سالگی خود هستند بنشینید، متوجه می‌شوید که تجربه بیشتری دارند و به عبارتی چند پیرهن بیشتر از کم سن و سال‌ترها پاره کرده‌اند. بااین‌حال چیزهایی وجود داشته که اگر زودتر یاد می‌گرفتند، به نفعشان بود.

اطلاعات بیشتر

مرکز آمار اعلام کرد: ایرانیان روزانه ۲ساعت و ۴۶دقیقه فعالیت شغلی دارند و ۱۳ساعت و ۱۴دقیقه مربوط به نگهداری و مراقبت شخصی است.همچنین مردان یک ساعت و ۱۷دقیقه خانه‌داری می‌کنند.

اطلاعات بیشتر

از دیرباز که نخستین کسب‌وکارها در دنیای کهن به‌وجود آمد، به‌گونه‌ای گسسته و مطالعه نشده و تنها براساس شم صاحبان محصول، بازاریابی رواج یافت. پس از گذر از پیچ و خم تاریخ و ظهور بازاریابی به مثابه یک علم، امروز تمام بنگاه‌های اقتصادی در پی آنند که هر موجود زنده یا بی‌جان را تبدیل به یک ابزار تبلیغاتی و بازاریابی کنند و نسبت به رقبای خود گام‌های بلندتری را بردارند. در این بین چه بهتر که مصرف‌کننده، خود وظیفه بازاریاب را برعهده بگیرد و در این فرآیند پیچیده انسانی بتواند به‌صورت غیررسمی افراد دیگر را ترغیب به انتخاب گزینه‌ای کند که خود قبلاً آن گزینه را انتخاب کرده است.

اطلاعات بیشتر

از سال های کودکی یکی از فعالیت ها و رویاهای افراد، انتخاب شغل و بازی کردن نقش آن شغل است. و البته کودکان فارغ از تعاریف کلاسیک شغل، نقش های متنوع تری را می پذیرند. مثلا من در دوران کودکی دوست داشتم سازنده کاسه های گلی باشم (البته امروز می دانم نامش کوزه گری است) و خواهرم دوست داشت معلم شود. دوستی هم داشتم که تصمیم گرفته بود هیتلر شود! (در ۱۰ سالگی هیتلر شدن خودش نوعی شغل است) و خواهرزاده پنج ساله ام دوست دارد آرایشگر شود.

اطلاعات بیشتر

بسیاری از مدیران کاروکسب این شکایت را دارند که چرا بنگاه اقتصادی آنها آنطور که انتظار داشتند رشد سریعی را تجربه نمی‌کند. با وجود اینکه محصول ما از کیفیت مناسب برخوردار است، خدمات مشتریان را به بهترین شکل انجام می‌دهیم و تفکر توسعه‌ای هم داریم، باز هم کاروکسب‌مان آنچنان که می‌خواهیم رشد نمی‌کند. برای متوقف شدن رشد یک سازمان می‌توان دلایل زیادی را مطرح کرد که بسته به شرایط آن سازمان متفاوت هستند. با این وجود به طور کلی می‌توان به متداول‌ترین دلایلی اشاره کرد. در این متن به بررسی برخی از این دلایل پرداخته شده است:

اطلاعات بیشتر

به بن بست رسیده ید ؟ برعکس فکر کنید

اطلاعات بیشتر

اگر قصد دارید در حوزه ی بازاریابی دیجیتالی موفق عمل کنید باید فاکتورهای بسیاری را مد نظر داشته باشید به عنوان مثال: باید با سوابق بازاریابی شرکتتان آشنایی داشته باشید، باید بدانید بقیه در مورد برند شما چه نظری دارند و باید نیاز های مشتری را به بهترین شکل ممکن پاسخگو باشید. متاسفاته با در نظر داشتن این فاکتورها، کارآفرینان نوپا به اشتباهاتی مرتکب می شوند که مانع رشد آن ها می شود. اگر بخواهیم به قسمتی از این اشتباهات اشاره کنیم می توانیم بگوییم غافل شدن از برنامه ریزی کامل، بررسی نتایج و توجه به تمام فواید تلفن همراه تنها بخش کوچکی را تشکیل می دهند. اگر قصد دارید نسبت به تمام اشتباهات آگاهی پیدا کنید و از انجام آن ها خودداری کنید در این مقاله به عمده ترین اشتباهات اشاره شده است.

اطلاعات بیشتر

چه قبول داشته باشید یا نه، محیط اطراف ما در موفقیت ما نقش بسزایی دارند. برای همین مهم است که به عنوان یک کارآفرین، شریک زندگی مناسبی در کنار شما باشد. او به شما کمک می کند که جزر و مدهای زندگی را پشت سر بگذارید و به اهداف‌تان در کارآفرینی و کسب‌وکار برسید.

اطلاعات بیشتر

بهترین راهی که چیزهای خوبی را به زندگی خود دعوت کنید این است که در خانه‌تان اتاقی برای آن‌ها آماده کنید! همان‌طور که در دفتر کار یا خانه‌تان، هر از گاهی باید چیزهای بی‌مصرف را دور بریزید، اگر هم گاهی در ذهن‌تان یک خانه تکانی بکنید، حتما چیزهای دورانداختنی زیادی پیدا می‌کنید. دوری در مغزتان بزنید و اگر هر یک از این ۲۵ مورد را پیدا کردید، از پنجره به بیرون پرتابش کنید!

اطلاعات بیشتر

هر فردی در طول دوران حرفه ای خود دست کم یک یا دو موفقیت بسیار بزرگ را تجربه می کند اما برخی از افراد در هر حوزه ای که مشغول به کار می شوند دائما به موفقیت های پی در پی دست پیدا می کنند.

اطلاعات بیشتر

حتماً بارها در هنگام کار با افرادي روبرو شده‌ايد که به علت نامعلوم رفتاري توهين‌آميز و ناسزاوار از خود بروز مي‌دهند. شما را تهديد مي‌کنند و مي‌خواهند شما را بترسانند و تمام روز شما را خراب مي‌کنند. در برخورد با چنين افرادي چه بايد کرد؟

اطلاعات بیشتر

انسان چگونه می‌تواند خود را از میان سختی‌ها و رنج‌ها بازسازی کرده و به خوشبختی برساند

اطلاعات بیشتر

نقش بسته‌بندي بعنوان يكي از ابزارهاي مهم ارزيابي، سالهاست كه آشكار شده است و شركتهاي مختلف و همچنين دولتها، براي افزايش توان رقابت خود در بازارهاي بين المللي به آن توجه بسيار نموده‌اند

اطلاعات بیشتر